• Jsem jednostranně implantovaný uživatel kochleárního implantátu.

  • V 18 letech jsem se rozhodl pro kochleární implantát.

  • Zlín/Prague

Martin

Od narození mám praktickou hluchotu. První sluchadla jsem dostal ve 3-4 letech. V průběhu studia na střední škole došlo k rapidnímu zhoršení sluchu. Sluchadla mi najednou nepřinášela žádný užitek. V 18 letech jsem se rozhodl pro kochleární implantát.

Začátky s KI byly velmi náročné. Slyšel jsem najednou mnoho zvuků, které jsem nikdy předtím se sluchadly neslyšel a poslech byl velmi vyčerpávající. Byl jsem také vystaven dotazům, co to vlastně mám na hlavě a měl jsem velký problém KI používat. Nyní si užívám života s KI mnohem více než se sluchadly. A za KI se nestydím. Naopak, snažím se šířit povědomí o KI dále.

Používám RONDO 3! Po 11 letech nošení závěsného procesoru je to příjemná změna. Nemám závěs za uchem, ovládání je mnohem snazší a procesor je nenáročný na údržbu. R3 mám spárovaný s mobilem a denně používám Audiolink, který připojím téměř k čemukoliv a mohu si tak užívat nerušeného poslechu.

Můj nejdůležitější tip

Rozhodnutí bych neměnil a zachoval bych se stejně jako předtím. Osobně se snažím předávat lidem se sluchovým handicapem ty nejlepší zkušenosti, které jsem v průběhu života načerpal. Rád bych vyzdvihl firmu AudioNIKA ve Valašském Meziříčí, kterou navštěvuji od svých 3 let a poskytla mi ty nejlepší služby.

KONTAKT

Kontaktovat Martina

Máte-li jakékoli dotazy, týkající se kochleárních implantátů, kontaktujte mě prosím prostřednictvím níže uvedeného formuláře.

"*" indicates required fields

Hidden
This field is for validation purposes and should be left unchanged.